Територіальні органи ДПС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

У Пустомитівській ДПІ проведено «круглий» стіл з платниками податків

21.04.2021

Нещодавно у Пустомитівській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області проведено «круглий» стіл з платниками податків по питанню декларування доходів громадян отриманих за 2020 рік та змін у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій.

Начальник Пустомитівської ДПІ Роман Сас зупинився на основних змінах по РРО, а саме: до 1 січня 2022 року РРО та ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 мінімальних заробітних плат (далі - МЗП) або 1320000 грн у 2021 році, за виключенням деяких видів діяльності у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. Присутнім наголошено, що програмне забезпечення для встановлення на гаджети суб’єктів господарювання, розроблене ДПС України, є безкоштовним. Представникам бізнесу надано можливість обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій – класичний або програмний. Впровадження програмного РРО допоможе бізнесу зменшити витрати на придбання касової техніки, та захистить споживачів в придбанні якісної продукції або послуг у суб’єктів господарювання.

Також, звернув увагу, що граничний термін надання Декларації до контролюючого органу за місцем реєстрації – до 1 травня 2021 року. Громадяни, які мають право на податкову знижку можуть подати Декларацію за 2020 рік до 31 грудня 2021 року включно. Додатково повідомив, що сплатити суму грошового зобов’язання, що самостійно визначені платником у Декларації, необхідно до 1 серпня 2021 року (п. 179.7 ст. 179 ПКУ). Наголосив, що найсучасніший спосіб подання декларації – це електронна форма. Щоб подати декларацію в електронному вигляді через Електронний кабінет, платнику необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у іншого надавача електронних довірчих послуг. Зазначив, що правом на податкову знижку можна скористатися впродовж усього поточного року.

«За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи для громадян передбачена фінансова та адміністративна відповідальність. Будьте відповідальними – виконайте свій конституційний обов’язок – задекларуйте доходи вчасно!» - звернувся податківець.

Наприкінці Роман Сас закликав платників користуватися електронними сервісами ДПС з метою дотримання протиепідемічних заходів та заощадження власного часу.