Територіальні органи ДПС
у Львівській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Роз’яснення ДПС для фізичних осіб-підприємців та фермерів про сплату за себе єдиного внеску

29.09.2022

Головне управління Державної податкової служби у Львівській області інформує фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств про особливості сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2022 році.

Відтак, згідно з приписами пункту 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після цього, вище зазначені фізичні особи – підприємці та члени фермерських господарств мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.

Водночас, відповідно до статті 9 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та сплачує внески.

Таким чином, «застосування або незастосування положень пункту 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 є правом цих платників єдиного внеску, а отже, не позбавляє їх можливості сплачувати єдиний внесок за себе в терміни, визначені законодавством, та зазначати суми  єдиного внеску в декларації. Це є, зокрема, є передумовами для зарахування страхового стажу», - зазначають у Головному управлінні ДПС у Львівській області.